تبلیغات
حمید الکترونیک - آینده شغلی رشته الکترونیک

[RB:Blog_And_Post_Title]


مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 31 تیر 1394
همانطورکه می دانید گرایش الکترونیک به دو زیر بخش عمده تقسیم می شود: بخش اول میکروالکترونیک است که شامل علم مواد، فیزیک الکترونیک، طراحی و ساخت قطعات از ساده ترین آنها تا پیچیده ترین آنها است و بخش دوم نیز مدار و سیستم نامیده می شود و هدف آن طراحی و ساخت سیستم ها و تجهیزات الکترونیکی با استفاده از قطعات ساخته شده توسط متخصصان میکروالکترونیک است.
ادامه مطلب ...
گرایش الکترونیک یکی از گرایشهای جالب مهندسی برق است که محور اصلی آن آشنایی با قطعات نیمه هادی، توصیف فیزیکی این قطعات، عملکرد آنها و در نهایت استفاده از این قطعات، برای طراحی و ساخت مدارها و دستگاههای است که کاربردهای فنی و روزمره زیادی دارند.
بطور کلی امروزه با توسعه صنایع کوچک و بزرگ در کشور، فرصت های شغلی زیادی برای دانش آموختگان رشته الکترونیک در هر مقطعی فراهم شده است و اگر می بینیم که با این وجود بعضی از فارغ التحصیلان این رشته بیکار هستند، به دلیل این است که این افراد یا فقط در تهران دنبال کار می گردند و یا در دوران تحصیل به جای یادگیری عمیق دروس و در نتیجه کسب توانایی های لازم، تنها واحدهای درسی خود را گذرانده اند.
اگر یک فارغ التحصیل برق با هر گرایشی ، دارای توانایی های لازم باشد، با مشکل بیکاری روبرو نخواهد شد. در حقیقت امروزه مشکل اصلی این است که بیشتر فارغ التحصیلان توانمند و با استعداد این رشته به خارج از کشور مهاجرت می کنند و ما اکنون با کمبود نیروهای کارآمد در این رشته روبرو هستیم.
اما در مجموع چیزی که بنده از معلمان خود شنیدم من را به این نتیجه رساند که رشته الکترونیک از رشته برق بهتر است زیرا در رشته الکترونیک هم می توان سیم کشی را آموخت و هم علم الکترونیک را و اگر هم نتوانیم ادامه تحصیل بدهیم می توان به کار در یک الکتریکی و یا سیم کشی و نصب دوربین و دزدگیر و آنتن ( تلویزیون ) و ... مشغول شد .
با تشکر از شمابرچسب ها: بازار کار، بازر کار الکترونیک، آینده شغلی الکترونیک، آینده شغلی، آینده شغلی رشته الکترونیک، آینده شغلی رشته فنی و حرفه ای، آینده شغلی در هنرستان،
ارسال توسط hamid valinezhad
آرشیو ماهانه
نظر سنجی
به کدام رشته ورزشی علاقه مندید؟


صفحات جانبی
ابزار های جانبی
اپیکیشن ها